Loop Operations își extinde echipa!

Loop Operations

Job expirat

RESPONSABILITATI

COMMUNITY MANAGER
• gestionarea şi dezvoltarea portofoliului de membrii ai Ingenius Hub
• gestionarea conţinutului blogului Ingenius Hub şi paginilor de social media împreună echipa Ingenius Hub
• crearea, gestionarea și creșterea prezenței Ingenius HUB în mediul online şi social media
• participarea la evenimente și realizarea de evenimente și întâlniri dedicate comunității Ingenius HUB
• dezvoltarea de parteneriate cu organizații, mentori, traineri, antreprenori
• dezvoltarea de noi servicii pentru comunitatea Ingenius Hub

COMMUNITY ASSISTANT
• asigură permanentă la Hub
• oferă informații membrilor Ingenius Hub cu privire la serviciile hub-ului, programului de evenimente, organizează sesiunile de mentorat
• actualizează website-ul hub-ului şi paginile de social media conform strategiei redacționale stabilite împreună cu Community Managerul şi PR Specialist-ul Ingenius Hub
• participarea la realizarea de evenimente și întâlniri dedicate comunității Ingenius HUB
• gestionează parteneriatele existente cu organizații, mentori, traineri, antreprenori

ASSISTANT MANAGER
• gestionează agenda managerului;
• primește task-uri pentru echipă din partea managerului, le distribuie şi urmărește realizarea acestora;
• întocmește minute ale întâlnirilor managerului şi echipei;
• întocmește minute ale întâlnirilor cu clienții;
• participă la organizarea de evenimente şi asistă în general activitățile de consultanță ale companiei;
• gestionează comunicarea cu clienții companiei
• se poate implica în proiectele companiei în funcție de competențele şi interesele de carieră proprii.

CONSULTANT FONDURI EUROPENE
• Elaborarea proiectelor si intocmirea cererilor de finantare in conformitate cu specificatiile Ghidurilor Solicitantului;
• Realizarea de planuri de afaceri si memorii justificative;
• Intocmirea bugetelor proiectelor;
• Elaborarea proiectiilor financiare, analizelor cost-beneficiu, calcularea si interpretarea indicatorilor financiari;
• Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiar;
• Asigurarea suportului necesar in perioada de analiza a dosarului de finantare si in perioada de precontractare (clarificari solicitate de catre evaluatori, modificari ale documentatiei la cerinta finantatorului etc);
• Consilierea clientilor privind accesarea fondurilor nerambursabile;
• Orientarea beneficiarilor catre produsele ce corespund nevoilor acestora.

CERINTE

• are studii superioare finalizate, în jurnalism, comunicare și relații publice sau studii economice;
• are minim 5 ani experiență profesională în poziții similare;
• cunoaște limba Engleză la nivel avansat;
• are abilități de leadership şi coordonare echipe;
• are abilităţi de vânzări şi cunoaște tehnici şi metode de promovare;
• poate interacționa foarte bine şi relaxat cu clienții atât în cadrul hub-ului, cât şi la telefon;
• este comunicativ, deschis, pozitiv şi prietenos şi îi place să socializeze în medii diverse;
• are cunoștințe avansate de social media;
• are abilități de gestiune a timpului, capacitatea de a lucra sub presiune, într-un mediu schimbător și în continuă dezvoltare;

• are minim 1 ani experiență profesională;

• are studii superioare finalizate;
• poate interacționa foarte bine şi relaxat cu clienții şi partenerii companiei atât în cadrul evenimentelor, cât şi la telefon;

• Absolvent de studii economice;
• Specializari in accesare de fonduri europene si management de proiect;
• Detinerea unor certificari internationale reprezinta un avantaj;
• Experienta pe un post similar de minim 3 ani;
• Experienta dovedita in scrierea de proiecte cu finantare europeana;
• Abilitati in redactarea de documente, cereri de finantare, proiecte, oferte, rapoarte, planuri de afaceri, analize, studii de evaluare si/sau monitorizare;
• Cunostinte limba engleza – nivel avansat;
• Atentie la detalii si capacitate de analiza si sinteza;
• Bune cunostinte despre mediul de afaceri din Romania, strategiile existente la nivel national european si documentelor cadru ale programelor operationale.

BENEFICII OFERITE

• Dezvoltarea carierei profesionale într-un mediu profesionist, orientat către nevoile clientului şi în care accentul se pune pe calitatea prestației;
• Investiție permanentă în formarea profesională şi branding-ul personal al angajatului;
• Posibilitate de promovare în timp scurt şi mediu în funcție de performanţe;
• Pachet salarial motivant, telefon, bonusuri pentru performanță şi alte facilități;
• Acces la informații relevante pentru natura postului şi la o baza extinsă de surse de informare;
• Acces la echipament tehnic de ultimă generație;
• Acces la un network extins în funcție de tipul postului;
• Posibilitate de expunere publică în funcție de tipul postului

Loop Operations este compania de consultanţă pe care o cauţi dacă doreşti să îţi dezvolţi cariera într-un mediu de lucru competitiv, dacă eşti perfecționist, lucrezi cu pasiune şi îţi place să răspunzi de calitatea pe care o oferi clienţilor.
Cu o experiență de 7 ani în domeniul accesării fondurilor europene şi implementării de proiecte, compania are un portofoliu de peste 42.000.000 de euro în fonduri accesate pentru clienţii şi partenerii săi.
Din 2015, am înfiinţat Ingenius Hub, un spaţiu dedicat tinerilor antreprenori care nu caută numai un spaţiu de lucru, dar şi un mediu în care să se dezvolte odată cu afacerea lor, având suportul permanent al mentorilor şi consultanţilor companiei.