LOGISTICS OFFICER

DELAMODE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura mentinerea legaturii pe e-mail, telefon, fax, corespondenta intre un client major, Delamode Romania si o alta companie din grupul de firme Delamode
- Coordoneaza activitatea acestei companii din grup in ceea ce priveste receptia, depozitarea, manipularea, sortarea si livrarea marfii pentru un client major
- Raspunde de evidenta stocului (electronic si fizic) si gestiunea depozitului
- Reprezinta compania in relatia cu clientul si partenerii de afaceri
- Raporteaza catre Logistics Operations Development Director din Delamode Romania
- Intocmeste rapoarte saptamanale catre seful direct si clientul Delamode
- Programul de lucru este de Luni ¿ Vineri + Duminica 8h/zi. Locatia postului este in Chiajna.

CERINTE

- Solide cunostine utilizare PC
- Limba engleza ¿ obligatoriu nivel avansat, utilizare zilnica
- Solide cunostinte gestiune stocuri, logistica
- Experienta in proiecte logistice in companii multinationale
- Studii superioare ¿ reprezinta un avantaj
- Excelente capacitati organizatorice, de comunicare si negociere
- Persoana dinamica, orientata catre client, rezistenta la stres, stare de sanatate foarte buna.

BENEFICII OFERITE

- Negociabil.

Companie internationala care ofera solutii integrate de logistica / Expeditii internationale(terestre, aero si maritime)/Livrari si colectari locale/Antrepozitare si depozitare/Servicii vamale