Logistics Manager Slatina

OBIETTIVO LAVORO ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea, dezvoltarea si managementului intregii activitati logistice:
- confirmarea comenzilor de vanzare in export
- asigurarea implementarii corespunzatoare a transporturilor conform instructajului de la biroul central de transport
- mentinerea legaturii cu companiile de transport
- facturarea comenzilor de vanzare catre export
- asigurarea transmiterii electronice corecte a tuturor datelor legate de transport
- monitorizarea si controlul targetului de vanzari in export

- implementarea unul plan de stoc pentru asigurarea indeplinirii targeturilor locale de vanzari
- mentinerea legaturilor cu companiile producatoare pentru obtinerea tuturor informatiilor cu privire la disponibilitatea produselor
- coordonarea activitatilor legate de bunurile importate

- dezvoltarea structurii fizice pentru asigurarea dezvoltarii afacerii
- intelegerea nevoilor referitoare la spatiul de stocare in magazii
- monitorizarea costurilor legate de activitatile 3PL
- monitorizarea mivelurilor de servicii oferite de 3PL

- costuri totale
- preturile la nivel de piata
- livrare la timp, erori de livrare
- rotatia stocului

CERINTE

Cunostinte de limba engleza si/sau italiana la nivel avansat
Experienta in domeniu cel putin 4-5 ani
Dinamism, rezistenta la conditii de stres
Disponibilitate pentru ore suplimentare

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial pe masura abilitatilor si posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinationala.

DESCRIEREA FIRMEI

Obiettivo Lavoro Romania srl desfasoara activitati de:
- Selectie si plasare a fortei de munca in Romania
- Agentie de munca temporara in Romania
- Recrutare si selectie de forta de munca pentru strainatate