LOGISTICS MANAGER

Advice Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un nume rezonant in productia si distributia de produse alimentare. Produsele sunt realizate sub un control strict al calitătii fiind folosite utilaje moderne, materii prime de calitate superioară si ambalaje dintre cele mai atrăgătoare.

OBIECTIVUL GENERAL AL POSTULUI

Logistics Manager este raspunzator pentru controlul general al miscarii de materii prime, materiale si produse in interiorul si in afara companiei prin coordonarea activitatilor de desfacere, distributie si transport, planificarea si controlul stocurilor, cu scopul de a oferi clientilor interni si externi cel mai bun serviciu la costuri minime.

INDICATORI DE PERFORMANTA

- Negociaza contracte avantajoase pentru companie cu furnizorii externi si planifica cheltuielile de desfacere
- Controleaza si analizeaza gestiunea stocurilor
- Asigura livrarea produselor finite catre distribuitori si clienti cheie
- Asigura gestionarea optima a parcului auto
- Este responsabil pentru instruirea, evaluarea si coordonarea activitatii personalului din subordine

CERINTE

- Experienta relevanta intr-o pozitie similara;

- Integritate, dedicare, iniţiativă, spirit energic, gândire pozitivă şi optimism;

- Bine organizat, meticulos şi prompt;

- Spirit de echipă, comunicare, respect pentru colegi şi pentru companie;

Advice Human Resources is about making you stand out from those around you. We see our mission as a continuous challenge to find things as passion, talent, strength, and success. We separate diamond from dust. We build bridges. The first Romanian search and selection firm acting in both retained and contingency recruitment, Advice Human Resources refers to candidates from the widest range of organizational levels: entry, clerical, middle and top. Starting with hardworking and skilled students or recently graduated, continuing with executive and non-executive directors, senior managers and recognized experts in their specific fields we are able to be successful in finding the right candidate for our clients.