Logistic & Car fleet Manager

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Depozit
o Coordonarea si controlul activitatii depozitului societatii din punct de vedere administrativ
- Distributie (rute + coordonare activitate soferi)
o Planificarea si organizarea activitatilor legate de transport;
o Programarea si optimizarea rutelor;
o Administrarea flotei auto si a bugetului alocat;
o Optimizarea costurilor legate de transport
- Fleet management (administrativ + service auto)
o Managementul flotei de masini
o Optimizarea costurilor legate de flota
o Managementul contractelor cu furnizorii si cu agentii de asigurari
o Elaborarea si urmarirea procedurilor de utilizare a flotei, de catre angajati

CERINTE

Cerinte:

- experienta relevanta in posturi similare, cel putin 5 ani
- experienta de cel putin 2 ani in coordonare echipe
- studii superioare
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
- cunostinte de limba engleza: minim nivel mediu
- permis de conducere fara evenimente rutiere

Abilitati si competente

- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).