Local Study Manager

EXPAND HEALTH ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Evaluarea fezabilitatii studiilor, selectia investigatorilor, trainingul inductie CRA si a echipei de studiu
Initierea centrelor medicale in care se desfasoara studiul
Stabilirea strategiilor de recrutare si asigurarea recrutarii conform targeturilor si deadline-urilor alocate
Coordonarea CRA alocati studiilor respective (vizite de comonitorizare, revizuire rapoarte, asigurare suport si feedback, etc)
Mentinerea relatiei cu echipa centrala si facilitarea comunicarii intre aceasta si investigatori/ CRA
Mentinerea relatiei cu autoritatile (submitere studiu/ amendamente/ informatii de siguranta
Mentinerea acurata a aspectelor financiare ale studiilor alocate evaluare buget, mentinere buget pe intreaga durata a studiului, negociere si realizare contracte

CERINTE

Studii universitare (medicina, farmacie, biologie, studii medicale conexe)
Experienta anterioara min. 2 ani
Cunoastinte aprofundate despre cerinte GCP, legislatie in vigoare referitoare la studii clinice si farmacovigilenta
Cunostinte detaliate de management de proiect
Persoana serioasa, onesta
Bune abilitati de comunicare si relationare
Inalte abilitati organizatorice, atentie concetrata spre detalii
Experienta de lucru in echipa, flexibilitate
Permis categoria B, disponibilitate de deplasare

BENEFICII OFERITE

Program de training specifice procedurilor companiei
Program de training necesar dezvoltarii abilitatilor cheie pentru pozitie
Oportunitati inalte de dezvoltare a carierei
Pachet de beneficii motivant

Expand Health Romania, companie de consultanta in management si marketing farmaceutic, recruteaza LOCAL STUDY MANAGER pentru o importanta companie multinationala farmaceutica, lider pe piata romaneasca de profil.