Local Study Manager

EXPAND HEALTH ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementarea si dezvoltarea de proiecte de cercetare clinica prin coordonarea tuturor resurselor implicate in derularea studiilor clinice.
 Evaluarea fezabilitatii studiilor, selectia investigatorilor, trainingul inductie CRA si a echipei de studiu
 Initierea centrelor medicale in care se desfasoara studiul
 Stabilirea strategiilor de recrutare si asigurarea recrutarii conform targeturilor si deadline-urilor alocate
 Coordonarea CRA alocati studiilor respective (vizite de comonitorizare, revizuire rapoarte, asigurare suport si feedback, etc)
 Mentinerea relatiei cu echipa centrala si facilitarea comunicarii intre aceasta si investigatori/ CRA
 Mentinerea relatiei cu autoritatile (submitere studiu/ amendamente/ informatii de siguranta
 Mentinerea acurata a aspectelor financiare ale studiilor alocate: evaluare buget, mentinere buget pe intreaga durata a studiului, negociere si realizare contracte

CERINTE

 Studii universitare (medicina, farmacie, biologie, studii medicale conexe)
 Experienta anterioara min. 2 ani
 Cunoastinte aprofundate despre cerinte GCP, legislatie in vigoare referitoare la studii clinice si farmacovigilenta
 Cunostinte detaliate de management de proiect
 Persoana serioasa, onesta
 Bune abilitati de comunicare si relationare
 Inalte abilitati organizatorice, atentie concetrata spre detalii
 Experienta de lucru in echipa, flexibilitate
 Permis categoria B, disponibilitate de deplasare

BENEFICII OFERITE

 Program de training specifice procedurilor companiei
 Program de training necesar dezvoltarii abilitatilor cheie pentru pozitie
 Oportunitati inalte de dezvoltare a carierei
 Pachet de beneficii motivant

Expand Health Romania, companie de consultanta in management si marketing farmaceutic, recruteaza LOCAL STUDY MANAGER pentru o importanta companie multinationala farmaceutica, lider pe piata romaneasca de profil.