Linux Tester

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este deschisa pentru sediul din Bucuresti. Ca software tester vei avea parte de un mediu de lucru productiv si te vei afla in directa concurenta cu mari producatori de antivirus din lume precum Symantec, McAfee si F-Secure. Lucrand pentru noi iti vei asigura un nume de referinta in cv-ul tau si implicit vei fi recunoscut ca specialist.

Activitatile de baza ale testerului software:
- Raspunde de calitatea produsului, el fiind ultima veriga intre produsul finit si utilizator.
- Colaboreaza cu echipa de dezvoltare pentru a rezolva eventualele probleme in produs.
- Creeaza si executa scripturi si utilitare pentru a obtine rezultate automatizate.
- Colaboreaza cu echipa Customer Service pentru a obtine feedback din piata privind evolutia produsului.

CERINTE

Cunostinte IT:
Linux avansat, networking mediu, *nix reprezinta avantaj.

Experiente:
administrare si intretinere servere mail/file servers.

Constituie un plus:
experienta in QA/Testare software.

Limbi straine:
engleza (nivel mediu)

BENEFICII OFERITE

- lucru intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala;
- orar flexibil, favorabil studentilor;
- dezvoltare personala si profesionala;
- training si teambuilding;
- facilitati medicale;
- pachet salarial competitiv.

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.