Linux System Engineer

Genesys Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizare, implementare si intretinere solutii de infrastructura:
- servicii (file si print sharing, mail, web, baze de date, servere de aplicatii)
- instalare servere si configurarea lor in functie de serviciile gazduite
- securizare
- integrare in platforme eterogene Windows / Linux
- monitorizare parametri
- gestiune configuratii si aplicatii.

CERINTE

- minim 3 ani experienta in implementare si administrare infrastructuri bazate pe Linux
- studii superioare tehnice, preferabil absolvent Automatica & Calculatoare sau Electronica
- cunostinte solide de:
¿ sisteme de operare: Linux ¿ produse enterprise (SUSE, RedHat); Linux ¿ produse desktop si de uz personal; Unix
¿ networking: protocoale de comunicatii, echipamente de retea active
¿ LDAP
¿ PKI
¿ Kerberos
¿ SNMP
¿ Firewall
¿ VPN
- bune cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet salarial competitiv si posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung.