Linux Network Administrator (>1500€)

Voxility

Job expirat

RESPONSABILITATI

Linux Network Administrator va lucra cu servere Linux, device-uri cu Linux si echipamente Cisco in urmatoarele categorii de responsabilitati:

Instalare, administrare si procedurizarea instalarii
• instalare si configurare Linux, redactarea procedurilor de configurare
• administrarea, intretinerea si optimizarea bazelor de date Mysql & Postgresql utilizate la diverse aplicatii
• administrarea retelei IP de la configurarea BGP pana la administrarea firewallurilor

Monitorizare si Reparare
• identificarea resurselor si stabilirea metodei de monitorizare
• redactarea procedurilor de interventie
• trainingul NOC-ului in implementarea lor

Programare
• scripturi si aplicatii de provizionare (creare de noi conturi in diferite sisteme)
• aplicatii de monitorizare si scripturi de intretinere

Aplicatii VoIP
• configurare si administrare Cisco IOS
• configurare si administrare Asterisk, GnuGK etc

CERINTE

Cerinte din care minim 70% din ele trebuie cunoscute:
• TCP/IP, rutare, BGP
• Linux, bash scripting
• MySQL, PostgreSQL
• Perl, PHP, CGI
• VOIP, Asterisk, alte proxyuri SIP, H.323
• seriozitate si un nivel al comunicarii interpersonale bun
• perfecta cunoastere a limbii romane si engleze
• usurinta in redactarea textelor de prezentare si tehnice

BENEFICII OFERITE

Voxility ofera conditii pe masura capacitatii fiecarui angajat. Limita superioara este data doar de performanta personala. Acest lucru este asigurat printr-un pachet salarial flexibil ce include:
- salariu fix foarte competitiv care poate depasi 1500€ / luna net;
- telefon mobil, laptop etc.
Indiferent care sunt veniturile dumneavoastra actuale, nu ezitati sa aplicati!

Voxility este o companie de telecomunicatii focusata pe servicii wholesale VoIP in Sudul si Estul Europei.

Serviciile de tranzit de apeluri oferite de Voxility faciliteaza accesul altor operatori de telecomunicatii la pietele din aceasta regiune si operatorilor locali la servicii de telecomunicatii internationale

Voxility este o companie inovatoare cu o cultura moderna care cauta persoane talentate si dornice de a face parte dintr-o echipa competitiva. Voxility este locul ideal pentru ca persoanele ce poseda cunostinte avansate, sa beneficieze de recompensarea profesionala si materiala pe care si-o doresc.