LIDER PRODUCT MANAGER

JobAvantaj

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Produse noi: propune idei de dezvoltare produse noi (descriere analitica a problemei si identificarea corecta a utilitatii produsului rezultat), urmarind pasii: dezvolta o idee, creioneaza conceptul, numeste problema cu care se confrunta potential mai multe companii client / identifica grupul tinta pentru produs, sustine interviurile cu specialistii pentru verificarea problemei identificate – conceptele sunt supuse testului pietei, realizeaza materialul publicitar, distribuirea in piata a materialului;
- Produse existente: prezinta idei de dezvoltare a produselor existente, identifica dezavantajele produsului daca este cazul si vine cu propuneri de imbunatatire / remediere; update produse
- Relatia cu autorii: intretine, dezvolta si gestioneaza relatiile cu autorii existenti si noi autori
- Planuri de promovare produse, termene, plan de executie
- Lider pentru departamentul de PRODUCT MANAGEMENT: coordoneaza departamentul de PM

CERINTE

Candidatul potrivit este o persoana analitica, cu aptitudini de lider, inovativ si cu initiativa.

Cerinte:

Engleza avansat
Minim 2 ani experienta intr-o pozitie de management similara
Preferabil background educational juridic
Preferabil experienta intr-o editura

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de servicii in management si gestiune resurse umane.