Legal Advisor- experienta intr-o companie cu peste 50 de angajati

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza contractele intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale, civile si intereselor companiei;
- Consiliaza managementul in legatura cu normele, regulile si legile in vigoare pentru desfasurarea activitatii specifice fiecarui departament;
- Analizeaza toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse;
- Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- Asigura suport legal cu privire la corectitudinea si modul de realizarea a planurilor de achizitii si tranzactii si a strategiilor elaborate;
Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei si reprezinta compania, din punct de vedere legal si juridic.

CERINTE

- Minim 5 ani intr-o companie cu numar mare de angajati ( S.A.);
- Studii superioare ; licentiat in stiinte juridice;
- Cunostinte de specialitate de legislatia muncii interna si europeana;
- tipuri de contracte comerciale;
- Limba engleza nivel avansat;
- Permis de conducere categoria B;
- Bun negociator, capacitatea de perseverare in atingerea obiectivelor;
- Finalizeaza proiectele in parametrii stabiliti;
- Sociabil, comunicativ.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial negociabil in funcite de experienta.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.