Legal Advisor ¿ Corporate Compliance

SC Impact SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste rapoartele necesare catre BVB, CNVM, Oficiul national pentru prevenirea spalarii banilor, Autoritatea de supraveghere a datelor personale;
Monitorizeaza legislatia referitoare la obligatii de raportare catre diverse autoritati;
Realizeaza proceduri, formulare referitoare la obligatiile de supraveghere;
Reprezinta societatea in relatiile cu autoritatile publice, conform competentelor (Primarii, Prefecturi, Registrul Comertului, Politie);
Redacteaza corespondenta juridica cu institutiile de care raspunde;

CERINTE

- Studii juridice;
- Experienta 3 ani pe un post cu responsabilitati similare;
- Abilitati excelente de comunicare;
- Gandire analitica;
- Capacitate de efort;
- Cunostinte de limba engleza;
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist si provocator;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala prin cursuri de specialitate;
- Pachet salarial in functie de experienta si realizari.

Numai candidatii care indeplinesc cerintele mentionate vor fi contactati.

IMPACT SA este o societate comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul constructiei de locuinte. A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
IMPACT S.A. este prima companie din tara care a inceput sa construiasca vile in ansambluri rezidentiale.
Principalele categorii de servicii oferite sunt:
- dezvoltarea si contractarea de locuinte individuale si apartamente in propriile ansambluri rezidentiale;
- contractarea de spati de birouri - clasa A ¿ in Centrul de Afaceri CONSTRUDAVA.