Leagal Adviser

WKH-Dezvoltare Organizationala

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea contractelor intre societate si clienti si verificarea acestora.
- Ofera asistenta la negocierea contractelor
- Realizeaza suportul actualizarii si informarii despre evolutia legislatiei si jurisprudentei
- Pastreaza legatura cu avocatul societatii si colaboreaza pentru recuperarea creantelor de la clienti
- Pastreaza legatura cu autoritatile in vederea obtinerii autorizatiilor necesare pentru desfasurarea legala a activitatii
- Urmarirea debitelor si a termenelor de plata pentru clienti
- Pregateste si elaboareaza toate documentele necesare la Registrul Comertului
- Ofera consultanta juridica celorlate Departamente
- Intocmirea somatiilor de plata in cazul intarzierii platii

CERINTE

-experienta 2-3 ani intr-un post similar -legal adviser
-cunoasterea limbii engleze juridice
-reprezinta un avantaj cunoasterea industriei IT

BENEFICII OFERITE

motivant

WKH- Dezvoltare Organizationala face parte din grupul Ascendis - fiind cea mai mare firm¿ de consultan¿¿ româneasc¿ în domeniul Dezvolt¿rii Organiza¿iilor. Cu o experien¿¿ de 5 ani ¿i o echip¿ numeroas¿ de consultan¿i, suntem în m¿sur¿ s¿ abord¿m proiecte complexe de training,recrutare, evalu¿ri de personal, sisteme de conducere a performan¿ei ¿i multe altele. Parteneriatul cu Harrison Assessments a permis companiei WKH- Dezvoltare Organizationala s¿ aduc¿ pe pia¿a româneasc¿ un instrument recunoscut de evaluare, ce combin¿ precizia instrumentelor matematice cu rezultatele studiilor psihologice. Instrumentul de evaluare Harrison Assessments a fost conceput de c¿tre Dan Harrison pe baza unei cercet¿ri care a durat 30 de ani. Acesta a fost conceput astfel încât s¿ combine precizia instrumentelor matematice ¿i statistice cu rezultatele studiilor psihologice despre leg¿tura preferin¿e - performan¿¿. Elementul de noutate al acestui instrument este cuantificarea gradului în care anumite cerin¿e ale unui post sunt dezvoltate la un anumit individ.