Leader Proiectare

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Coordonarea unui perimetru de activitate in proiecte de studii inginerie – supra-structura, deschideri, structura.
Perimetru de activitate: Caroserie
- Negocierea de solutii tehnice, propuneri de compromisuri viabile impreuna cu alte domenii implicate in procesele respective;
- Administrarea activitatii si gasirea de solutii tehnice pentru cateva persoane;
- Delegare de activitate, motivarea si implicarea persoanelor implicate in proiect;
- Organizarea si conducerea de reuniuni de lucru; lucru in echipa interdisciplinara;
- Constituirea de dosare pentru realizarea de studii; asigurarea coordonarii proiectului.

CERINTE

- Domeniul de proiectare Caroserie/ Structuri – 3 - 5 ani;
- Coordonare proiecte/ echipa de ingineri proiectanti.
Competente cautate:
- Absolvent de studii superioare cu profil inginerie mecanica, automobile;
- Cunostinte de Mecanica si instrumente de proiectare asistata;
- Capacitate de a lucra transversal cu mai multe echipe, bun negociator si animator;
- Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.