Lead developer

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
• are studii superioare în domeniu informatic (Informatică Economică, Matematică, Calculatoare)
• are cunoştinţe şi/sau experienţă de lucru cu baze de date relaţionale (Oracle, SQL Server, etc.)
• are cunoştinţe şi/sau experienţă în programarea bazelor de date relaţionale: PL/SQL, proceduri stocate sau medii de dezvoltare gen Oracle Developer
• are cunoştinţe şi/sau experienţă în programarea orientată obiect (Java, C++)
• are cunoştinţe despre soluţii de gestiune şi management a întreprinderii, de tipul Entreprise Resource Planning (ERP)
• are cunoştinţe despre analiza şi proiectarea sistemelor informatice
• are abilităţi de comunicare cu clienţii şi colegii
• are capacitate de analiză şi sinteză
• experienţa în lucrul cu produse de tip ERP prezintă un avantaj
• experienta anterioara pe un post similar
• EXPERIENTA IN COORDONAREA UNEI ECHIPE DE PROGRAMATORI

CERINTE

• COORDONEAZA realizarea programelor pentru dezvoltarea, localizarea sau adaptarea produselor ERP elaborate de unul din liderii mondiali pe piaţa ERP , firma Infor/ Baan.
• Ofera specificaţii de programare pentru consultanţii / analiştii specializaţi în produsele ERP, care identifică cerinţele specifice ale clienţilor.
• Coordoneaza consultanţii / analiştii în realizarea şi testarea programelor.

BENEFICII OFERITE

SALARIU FOARTE MOTIVANT
POSIBILITATI DE PROMOVARE
MEDIU DE LUCRU PLACUT
CURSURI DE PERFECTIONARE

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.