Late Collections Officer

MOTORACTIVE IFN S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pregateste dosare pentru agentii de recuperare;
Ofera indicatii agentiilor de recuperare cu privire la modalitatea de recuperare a debitelor / bunurilor;
Pregateste si transmite la banca instrumentele de plata in vederea incasarii;
Semneaza procesele verbale de primire pentru bunurile recuperate de catre agentii;
Mentine o stransa legatura cu clientii rau platnici (telefon/fax/e-mail); tine evidenta clientilor aflati la agentii de colectare;
Realizeaza rapoarte de activitate;
Urmareste incasarea platilor restante; gestionarea confirmarilor de plata.

CERINTE

1-3 ani experienta in domeniu reprezinta un avantaj;
Studii superioare economice sau juridice;
Foarte bune cunostinte operare PC: MS Office (Excel, Access);
Cunostinte in domeniul financiar – bancar, asigurari si in materie de recuperari si executari silite;
Bune abilitati de comunicare;
Rezistenta la stress;
Bune cunostine de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv;
Mediu de lucru competitiv;
Training;
Telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de finantare in sistem leasing.

Motoractive este cea mai importanta firma independenta de leasing din Romania, specializata in leasing pentru flote de masini.