Late Collections Officer

Motoractive IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Pregateste dosare pentru agentii de recuperare;
• Ofera indicatii agentiilor de recuperare cu privire la modalitatea de recuperare a debitelor / bunurilor;
• Pregateste si transmite biletele la ordin la banca in vederea incasarii;
• Semneaza procesele verbale de primire pentru bunurile recuperate de catre agentii;
• Mentine o stransa legatura cu clientii rau platnici (telefon/fax/e-mail); tine evidenta clientilor aflati la agentii de colectare;
• Realizeaza rapoarte de activitate;
• Urmareste incasarea platilor restante; gestionarea confirmarilor de plata.

CERINTE

• 1-3 ani experienta in domeniu reprezinta un avantaj;
• Studii superioare economice sau juridice;
• Foarte bune cunostinte operare PC: MS Office (Excel, Access);
• Cunostinte in domeniul financiar – bancar, asigurari si in materie de recuperari si executari silite;
• Bune abilitati de comunicare;
• Rezistenta la stress;
• Bune cunostine de limba engleza

BENEFICII OFERITE

• Salariu competitiv;
• Mediu de lucru competitiv;
• Training;
• Telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de finantare in sistem leasing.

Motoractive este cea mai importanta firma independenta de leasing din Romania, specializata in leasing pentru flote de masini.