KINETOTERAPEUT – LOGOPED – PSIHOLOG (VOLUNTARIAT)

Centrul European pentru Drepturile Copiilor cu Dizabilitati (CEDCD)

Job expirat

RESPONSABILITATI

CENTRUL EUROPEAN PENTRU DREPTURILE COPIILOR CU DIZABILITATI (CEDCD) recruteaza voluntari in cadrul Proiectului „Vreau sa vorbesc! – Program de interventie timpurie complexa complementara”.

CERINTE

Studenti la Psihologie si ANEFS
• motivat sa se specializeze in domeniul kinetoterapie, logopedie si psihologia copiilor cu dizabilitati
activi si interesati de consiliere si suport pentru copiii cu dizabilitati (Sindrom Down, Autism, ADHD sau alte forme de dizabilitate intelectuala) si familiile acestora
• dorinta de a dobandi experienta in consilierea psiho-sociala si consilierea psihologica

BENEFICII OFERITE

Beneficiile materiale si de cariera vor fi comunicate candidatilor pentru interviu.

Centrul European pentru Drepturile Copiilor cu Dizabilitati (CEDCD) este o organizatie nonguvermanentala dedicata promovarii drepturilor copiilor cu dizabilitati intelectuale si facilitării accesului acestora la serviciile de asistenta si protectie.