Key Financial Analyst/BUFTEA

Studiourile Media PRO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea si supervizarea activitatii echipei de analisti financiari.
- Supervizarea, verificarea si aprobarea tututor raportarilor financiare ale echipei sale, pentru toate proiectele din aria de competenta: production cost report, production cash-flow, P&L by project, balance sheet, project gross proffit estimate, alte rapoarte financiare cerute de managementul de business si financiar al companiei.
- Consolidarea acestora la nivel de business unit si raportarea lor saptamanala, lunara sau ori de cate ori este cazul la nivel tridimensional: realizat, prognozat, bugetat.
- Elaborarea bugetului anual al business unit-ului.
- Oferirea consultantei in activitatea de ofertare-bugetare.
- Elaborarea de prognoze pe termen scurt, mediu si lung.
- Urmarirea gradelor de incarcare ale resurselor proprii ale companiei si volumului de business cu furnizorii strategici.
- Conceperea/implementarea/asigurarea respectarii procedurilor de lucru in departament, in ideea mentinerii unui nivel de calitate ridicat al activitatii si al respectarii deadline-urilor.
- Preaprobarea, urmarirea si auditarea costurile directe.
- Conceperea si propunerea de proceduri de raportare financiara catre clientii externi.

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice.
- Experienta intr-o pozitie de coordonare de minim 2 ani.
- Cunostinte avansate de bugetare-devizare, prognozare, IAS-uri, analiza financiara, contabilitate si legislatia aferenta.
- Orientat spre business conform cu obiectivele companiei, team-leader si comunicativ.
- Spirit analitic si cu o capacitate mare de sinteza.
- Cunostinte avansate de operare PC (macro-uri in Excel, programare Visual Basic pentru Access constituie avantaj).
- Cunostinte avansate de limba engleza (scris, vorbit, citit).
- Permis de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Productie de film si emisiuni TV