Key Account Representative

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza contractele directe ale companiei;
- Mentine legatura cu clientii – planifica comenzile, livrarile intocmire dosare - arhivare;
- Gestioneaza licitatiile in care este implicata compania, respectiv ofera suport distribuitorilor autorizati;
- Raspunde la solicitarile International Fleet Department, oferteaza vehicule si cauta solutii de finantare;
- Administreaza contractele cu clientii internationali ai Daimler AG;
- Analizeaza cererile de flote ale distribuitorilor autorizati si le ofera suport ( oferta de produs, oferta de pret) ;
- Analizeaza evolutia vanzarilor de flote la marca proprie si la concurenta;
- Particip¿ la programele de instruire (de specialitate ¿i dezvoltare a competen¿elor generale ¿i manageriale) organizate de companie, la care este nominalizat.

CERINTE

- Studii superioare ( economice / tehnice);
- Cunostiinte generale operare PC: Word, Excel, Powerpoint;
- Germana sau Engleza - fluent;
- Experienta in vanzari, de preferinta in domeniul auto;
- Persoana organizata, atenta la detalii;
- Capabil sa lucreze in echipa, dar si independent;
- Abilitati de comunicare si interpersonale.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.
Nr. operator date cu caracter personal: 6065