KEY ACCOUNT MANAGER (Telecomunicatii) - Bucuresti si Pitesti

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cunoscuta firma care furnizeaza servicii de telecomunicatii, cautam persoane profesioniste si orientate catre rezultate pentru locatiile din Bucuresti respectiv Pitesti, in postul de
Key Account Manager.

Responsabilitati:
- Actioneaza in sensul cresterii bazei proprii de clienti si a volumului de trafic realizat de acestia
- Urmareste atingerea obiectivului minim de vanzare stabilit de catre companie
- Urmareste retentia clientilor existenti si gasirea de noi potentiali clineti
- Intocmeste rapoarte de vanzare
- Realizeaza prezentari in fata clientilor privind beneficiile utlilizarii serviciilor
- Identifica nevoile exacte ale clientilor pentru a oferi serviciul cel mai bine adaptat cerintelor acestora
- Stabileste datele de livrare a serviciilor
- Pregateste si semneaza contractele cu clientii
- Relationeaza cu clientii dupa vanzare pentru a identifica eventualele probleme si ofera suport permanenet la cererile acestora
- Colaboreaza cu celalate departamente ale firmei pentru a oferi solutii eficiente la solicitarile clientilor
- Participa activ la sedintele de vanzari organizate la nivel de companie

CERINTE

- Studii superioare, experienta de 1-2 ani in vanzari servicii este un avantaj
- Munca in echipa, orientarea catre client
- Inovatie, integritate
- Rezolvarea problemelor, dorinta de a invata
- Orientare catre obtinerea rezultatelor
- Abilitati de relationare si comunicare
- Permis de conducere: B

BENEFICII OFERITE

Se ofera: Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.