KEY ACCOUNT MANAGER ROMANIA

Feige Business Advisors Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Identificarea de noi potentiali clienti prin contactarea personelor cu capacitate de decizie din cadrul companiilor vizate
¿ Castigarea de proiecte in Romania atat la nivel de vanzare directa cat si la nivel de distributie.
¿ Intocmirea de oferte pentru potentiali clienti.
¿ Identificarea in cadrul companiilor din Romania a nevoii acestora de notebook-uri.
¿ Negocierea clauzelor contractuale cu potentialii clienti
¿ Asistarea clientilor pe durata intregului proces de obtinere a produselor companiei.

CERINTE

Studii Universitare, preferabil studii economice.
¿ Experienta de minim 5 ani in vanzarea de echipamente IT, sisteme performante sau notebook-uri/ Business Development Manager/ Large Account Manager in cadrul unor companii multinationale constitue un avantaj.
Limba Engleza (nivel avansat)
CV-urile se trimit in limba Engleza

BENEFICII OFERITE

¿ Posibilitate de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale.
¿ Pachet motivational atractiv
¿ Expunere la colaborari cu companii internationale

Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de Executive Search prezenta de peste 20 de ani pe pietele din Europa si Asia.