Key Account Manager - Retail

Tornado Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pastreaza si dezvolta relatiile de afaceri cu clientii de retail;
- Realizeaza si prezinta ofertele comerciale;
- Comunica, relationeaza si negociaza intern si extern folosind metode care sa faciliteze dezvoltarea unor relatii profitabile si a unor relatii durabile;
- Monitorizeaza si intocmeste rapoarte privind piata si activitatea competitorilor si ofera rapoarte si informatii relevante;
- Realizeaza planul individual de vanzari.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic sau economic;
- Minim 2 ani experienta in vanzari – retail (cunoasterea pietei reprezinta avantaj);
- Cunostinte despre produsele IT;
- Cunostinte specifice business-ului: piata IT, competitie, tendinte, produse;
- Limba Engleza – nivel mediu;
- Abilitati de vanzare si negociere.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv; mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere si entuziaste.

Doar candidatii selectati vor fi contactati in vederea sustinerii unui interviu la sediul companiei noastre!

Compania Tornado Sistems are peste 250 de profesionisti specializati in diferite domenii: marketing, vanzari, suport tehnic si logistic. Compania este structurata astfel incat sa raspunda cerintelor pietei si anume pe doua directii: distributia de echipamente de tehnica de calcul (Acer, Asus, BenQ, Brother, Canon, Epson, Fujitsu Siemens Computers,HP, Hyundai, Kingston, Kinetix, Lite-on, Microsoft, MSI, Nec, Philips, Samsung, Twin Mos, Xerox) si, pe de alta parte, networking - proiectarea, instalarea, instruirea si consultanta in domeniul retelelor de calculatoare.