Key Account Manager - Produse Congelate

International Service Group Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta strategia de vanzari a companiei in ceea ce priveste vanzarile catre clientii de tip KA si implementeaza strategia aprobata.
- Formuleaza politici si proceduri relationate cu domeniul vanzarilor si implementeaza procedurile aprobate.
- Coopereaza cu ceilalti manageri de departamente pentru a dezvolta planurile de vanzari precum si obiectivele /target-urile de vanzari
- Coreleaza functiunea de Vanzari cu cele de Achizitii, Marketing si Logistica.
- Propune bugetul pentru activitatea pe care o coordoneaza si gestioneaza bugetul aprobat.
- Raporteaza periodic Directorului de Vanzari rezultatele obtinute si face recomandari pentru imbunatatirea performantelor
- Analizeaza competitorii, clientii potentiali, tendintele pietei si propune oportunitati de dezvoltare a afacerii, implementandu-le pe cele aprobate.
- Negociaza acordurile contractuale cu clientii de tip KA si incheie contracte cu acestia.
- Coordoneaza activitatea de derulare ulterioara a contractelor cu acesti clienti (oferte, preluare comenzi, livrari, incasari, rezolvare reclamatii, lista re produse, promotii, spatii raft etc)
- Decide asupra variatiilor de pret. Negociaza asupra termenelor de livrare, plata si asupra altor conditii, in cadrul unor limite trasate de Directorul de Vanzari in concordanta cu planul general de afaceri.
- Este responsabil de recrutatrea si selectarea, dezvoltarea si motivarea angatilor din subordine
- Se asigura ca toti angajatii se supun regulilor de protectie a muncii si cadrului legal.

CERINTE

- Experienta min 5 ani in vanzari si min 3 ani intr-o pozitie similara, de preferat dintr-o companie dintr-o companie din FMCG
- Studii superioare finalizate
- Constituie un avantaj absolvirea de programe de pregatire de specialitate
- Cunostinte de operare PC – Ms Office nivel mediu
- Spirit antreprenorial
- Creativitate
- Abilitati de prezentare
- Abiliati de comunicare
- Atitudine proactiva
- Flexibilitate (open mind)
- Dinamism (mobilizare/actionare rapida)
- Spirit de echipa

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.