Key Account Manager ¿ Productie Publicitara

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea si dezvoltarea unor relatii profesionale cu clientii companiei
- prezentarea si promovarea ofertei de produse si servicii potentialilor parteneri de afaceri
- evaluarea necesitatilor clientilor si consilierea acestora in vederea alegerii solutiilor optime
- conceperea, negocierea si incheierea contractelor
- supervizarea derularii proiectului (respectarea calitatii cerute de client si a termenului de livrare) prin continua colaborare cu departamentul de productie al companiei
- incasarea prin toate mijloacele de plata a contravalorii produsului vandut
- prospectarea pietei pentru identificarea noilor oportunitati de afaceri si documentarea continua in domeniul productiei de materiale publicitare
- elaborarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti
- contribuirea cu noi idei la imbunatatirea politicilor si tehnilor de marketing si vanzari

CERINTE

- experienta relevanta in domeniul vanzarilor sau in domeniul productiei publicitare
- studii superioare
- cunostinte de limba engleza (alta limba constituie avantaj)
- permis de conducere categoria B
- bune abilitati de operare PC
- comportament profesionist
- capacitatea de a invata repede si de a se adapta la situatii noi
- initiativa si creativitate in gasirea solutiilor
- optimism si dinamism, dorinta de autodepasire
- bune abilitati de comunicare si negociere
- mentinerea unei relatii cat mai bune si mai apropiate cu clientul
- promovarea unui spirit atat competitiv, cat si colegial in interiorul departamentului si al organizatiei

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant, peste media din industia specifica, in masura sa atraga profesionistii din domeniu
- un mediu creativ, flexibil
- un management participativ si o abordare comerciala pe principii de parteneriat
- o cultura organizationala caracterizata prin principiul castig/castig angajat/angajator

Tandem Consulting is an HR consulting company living in the e-business age. In an ever-changing business environment we offer intelligent approaches and solutions for HR issues.
Our mission is to identify and value the human potential. We are a dynamic, flexible and creative company. Our competences cover the entire range of human resources, which our enterprising spirit allows us to benefit from. We act to achieve our client¿s objectives in cooperation with them. The partnership working style represents us also in regard to employers, as well as those looking for professional configurations in progress.