Key Account Manager - Pharma

MONTERO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului: implementarea politicii de vanzari si marketing a companiei, prin dezvoltarea si imbunatatirea permanenta a relatiilor cu lanturile mari de farmacii.
- Promoveaza numele si imaginea produselor farmaceutice distribuite de Montero consolidand relatiile cu lanturile de farmacii;
Stabileste, mentine si dezvolta relatii de afaceri cu lanturile de farmacii din zona alocata (Bucuresti, Ilfov)
Identifica nevoile lanturilor de farmacii si oportunitatile de crestere a vanzarilor catre acestea;
Urmareste derularea contractelor;
Urmareste actiunile promotionale ale concurentei.

CERINTE

- Minim 2 ani de experienta in vanzari pe piata farmaceutica/ vanzari parafarmaceutice/cosmetice;
- experienta anterioara de minim un an in relatia cu lanturile de farmacii;
- Absolvent studii superioare(constituie avantaj absolventi de farmacie, medicina);
- Permis de conducere B, cunostinte excelente de operare MS Office;
- Cunoastere si intelegere a dinamicii pietei farmaceutice si a factorilor externi ce au influenta directa asupra acesteia;
- Abilitati excelente de comunicare, negociere, vanzare consultativa,
coordonare, motivare si supervizare a echipei;
- Capacitate dezvoltata de planificare si organizare, orientare catre rezultate, gandire strategica.

BENEFICII OFERITE

Un pachet salarial atractiv, posibilitatea dezvoltarii pe termen lung intr-o companie pentru care etica profesionala si preocuparea pentru resursele umane sunt valori de baza.
Salariu fix + % din vanzari + bonuri de masa
Alte bonusuri in functie de realizarea obiectivelor
Masina + telefon + laptop

MONTERO reprezinta unul dintre cei mai importanti distribuitori nationali de produse farmaceutice si parafarmaceutice care participa activ de aproape 13 ani la inbunatatirea sistemului de sanatate din Romania. Inca din anul 1993 partenerii nostri au fost intampinati de o echipa tân¿r¿ de profesionisti, dinamica, cu o bogat¿ experien¿¿ într-un domeniu competitiv, in continua schimbare.