Key Account Manager - FMCG

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este filiala a uneia dintre cele mai importante multinationale ce opereaza in trei sectoare de piata: cosmetice, produse de curatare si adezivi. Portofoliul sau cuprinde peste 30 de branduri si mii de produse.

In prezent inregistreaza peste 640 de angajati, ce deservesc doua unitati de productie si doua puncte de vanzare .

In 2007 cifra de afaceri realizata a fost de peste 472 milioane de RON (peste 140 milioane de Euro), in crestere cu peste 36% fata de anul precedent.

Pentru acest client suntem in cautarea unui KAM (pozitia intermediara intre Junior KAM si KAM Senior) care sa gestioneze relatia cu o parte dintre clientii desemnati de companie ca Key Account.

- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor comerciale cu IKA si NKA
- Negocierea si semnarea contractelor comerciale cu reprezentatii IKA si NKA
- Prezentarea produselor, negocierea preturilor si a conditiilor comerciale (pozitionare la raft, discount-uri, etc)
- Stabilirea si gestionarea actiunilor de marketing desfasurate de companie in locatiile NKA si IKA
- Training-ul si coordonarea echipelor de merchandiseri
- Planificarea si urmarirea actiunilor promotionale.
- Analiza vanzarilor pe fiecare IKA si/sau produs

CERINTE

- Studii superioare – de preferat economice
- 1-2 ani experienta pe o pozitie similara, intr-o companie din domeniul FMCG, experienta intr-o multinationala constituie un avantaj cert
- Experienta in negocierea marile lanturi de supermarchet-uri (Cora, Metro, Selgros, Carefour, Kaufland, etc)
- Persoana atenta, organizata, rezistenta la efort prelungit
- Viziune de ansamblu asupra activitatilor economice ale firmei
- Abilitati de analiza si atentie la detalii
- Bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word).

ENGLEZA - AVANSAT

BENEFICII OFERITE

- salariu fix - negociabil in functie de abilitatile candidatului
- bonus de rezultat (cca20%)
- facilitarea si sustinerea financiara a programelor de formare profesionala

NEFERTITI Human Capital Consulting este una din putinele companii de resurse umane ce iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/ schimbarea/ consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte, fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.

Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.