KEY ACCOUNT MANAGER - farma - Bucuresti

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Pregateste planurile si strategiile pentru clientii cheie;
2. Asigura suport pentru promovarea si vanzarea produselor si a serviciilor companiei;
3. Evalueaza nevoile clientilor cheie alocati;
4. Este responsabil pentru livrarea tintelor de vanzare si profit alocate;
5. Este responsabil de încasarea la termenele agreate a vanzarilor efectuate pe conturile allocate;
6. Este responsabil de implementarea planului de vizite lunare la clientii alocati;
7. Culege informatii despre competitie, le analizeaza si dezvolta un plan de actiune pentru maximizarea cifrei de afaceri a companiei;
8. Coordoneaza întalnirile de afaceri cu clientii cheie;
9. Împreuna cu managerii de vanzari si marketing discuta si compara rezultatele întalnirilor clientilor cheie cu strategia companiei;
10. Este responsabil pentru dezvoltarea strategiei de vanzari pentru clientii cheie.

CERINTE

- studii: superioare
- cunoştinţe: limba engleza, permis conducere categoria B, operare cu MS Office, foarte buna cunoastere MS Excell
- experienţa: minim 3 ani in aceeasi functie sau echivalent; experienta farma este un plus

ABILITAŢI: comunicare, prezentare, negociere; bun organizator; capacitate de a selecta prioritatile, de a lucra sub presiune cu sarcini si termene limita stranse; abilitati de a interpreta date tehnice, rapoarte financiare si de vanzari; capacitatea de a lucra in Echipa

Va rog sa trimiteti aplicatiile pe adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!