KEY ACCOUNT MANAGER - DTIC

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabilirea / mentinerea de relatii stranse cu beneficiarii, identificarea oportunitatilor de afaceri
- Identificarea si contactarea clientilor potentiali
- Urmarirea surselor de informare privind organizarea de licitatii si selectia ofertelor importante
- Propunerea si / sau coordonarea elaborarii solutiei tehnice pentru oferta
- Stabilirea strategiei de pret pentru oferta
- Elaborarea business-planului pentru oferta si ulterior contract
- Sustinerea si negocierea ofertei
- Negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract
- Cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi domenii de interes si promovarea acestora

CERINTE

- Experienta profesionala - minim 3 ani in vanzari
- Studii superioare tehnice (specializarea: electronica, energetica, telecomunicatii, automatizari, cibernetica, informatica)
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare
- Abilitati de negociere si persuasiune
- Persoana foarte organizata, capabila sa isi stabileasca si sa lucreze dupa prioritati
- Capacitate de asimilare si procesare a informatiilor foarte rapid si capacitate de adaptare la schimbari si situatii speciale
- Limbi straine: limba engleza - nivel avansat
- Permis de conducere - cat. B
- Cunostinte PC - MS Office (Word, Excel, Power Point)

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- Salariu motivant
- Bonusuri pentru realizari remarcabile

UTI Systems, firma componenta a grupului de firme UTI, reprezinta o companie importanta pe piata romaneasca de IT&C, recunoscuta ca lider in securitate IT, actionand prin divizia sa de profil ca integrator de sistem, dezvoltator de produse si solutii software si furnizor de servicii.