KEY ACCOUNT MANAGER - DIVIZIA IT&C

SC UTI SYSTEMS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creeaza si implementeazs planul de marketing si de vsnzare pentru noua linie de business
- Defineste si implementeazs strategia de abordare a pietei;
- Identifica oportunitatile de afaceri in domeniul Infokiosk prin cercetarea permanenta a pietei;
- Identifica necesitatile beneficiarului si propune solutii de rezolvare impreuna cu Product Manager;
- Identifica si contacteaza potentialii clienti, realizeaza prezentari si le sustine in cadrul intalnirilor cu clientii;
- Colaboreaza cu responsabilii tehnici pentru realizarea ofertei tehnice si cu administratorii de licitatii pentru realizarea documentelor de calificare;
- Propune strategia de pret si intocmeste oferta din punct de vedere financiar;
negociaza si semneaza contracte cu beneficiarii si urmaresc derularea acestora.

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice;
- Experienta relevanta in vanzari de solutii si produse dedicate din spectrul IT&C precum si in lucrul cu clientii tip key account;
- Cunoasterea pietei IT&C;
- Cunostinte MS Office: Word, Excel, Power Point, Internet Explorer;
- Engleza: nivel avansat;
- Permis de conducere cat. B;
- Abilitati antreprenoriale dovedite, excelente abilitati de comunicare/negociere si organizare, capacitate de analiza si sinteza, diplomatie, calm, rabdare, tenacitate, maturitate profesionala.

BENEFICII OFERITE

-Sistem de bonusare in functie de realizari;
- Mediu de lucru dinamic, profesionist;
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.