Key Account Manager - Divizia benzinarii

Tandem Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Reprezinta compania in relatia cu toate lanturile de benzinarii
¿ Largeste portofoliul de clienti (prospectare, ofertare, negociere, semnare de noi contracte)
¿ Analizeaza contractele si optimizeaza conditiile comerciale existente
¿ Studiaza piata concurentiala si raporteaza elementele relevante
¿ Contribuie direct la mentinerea si imbunatatirea imaginii Companiei prin tinuta, modul profesonist de abordare a clientilor, cunostinte comerciale si tehnice privind oferta
¿ Urmareste si imbunatateste aspectul si amplasarea produselor la raft
¿ Raspunde in timpul cel mai scurt la toate cererile de oferta ale Partenerilor, primite direct, sau repartizate de catre Seful caruia se subordoneaza
¿ Intelege mecanismul comercial de la comanda pana la plata in fiecare retea
¿ Propune si urmareste campaniile promotionale, ofertele speciale, lichidari de stoc, etc
¿ Participa activ la toate sedintele de analiza si raportare a activitatii
¿ Gestioneaza corespondenta contractuala, comerciala, tehnica cu fiecare Partener
¿ Duce la indeplinire toate obligatiile contractuale stabilite cu Partenerii si sesizeaza orice problema aparuta in colaborarea cu acestia
¿ Urmareste platile si raspunde in mod direct de respectarea termenului de plata

CERINTE

-experienta in vanzare accesorii auto;
-experienta in managementul clientilor, cunoasterea principiilor comerciale si a instrumentelor de plata, a sistemelor si proceselor de achizitii;
- abilitati de comunicare si relationare, empatie, negociere, incadrare in termene, solutionare a problemelor si finalizare a sarcinilor în acord cu politica comerciala a firmei;
- prezenta agreabila, aspect ingrijit, personalitate dinamica, energica, diplomatie, capacitate de lucru în mod autonom, responsabilitate;
- permis de conducere categoria B;
- disponibilitate de deplasare

BENEFICII OFERITE

Pentru desfasurarea intregii activitati specifice postului de Key Account manager, compania pune la dispozitia angajatului masina si telefon de serviciu.

Salariul va fi cuprins intre 600 ¿ 900 Euro, negociabil in functie de experienta si competentele candidatilor, precum si in functie de nivelul pietei.

Clientul nostru este cel mai mare importator si distribuitor de accesorii auto din Romania.

Tandem Consulting este o firmă de consultanţă HR care trăieste în epoca e-business.
Într-un mediu de afaceri aflat într-o continuă schimbare, noi oferim abordări inteligente pentru rezolvarea problemelor în domeniul resurselor umane.
Misiunea noastră este de a identifica şi de a pune în valoare potenţialul uman.
Acţionăm pentru atingerea obiectivelor clienţilor noştri, cu care lucrăm în tandem. Atitudinea de parteneriat ne caracterizează atât în relaţia cu angajatorii, cât şi cu cei aflaţi în căutarea unei configuraţii profesionale în ascensiune.