Key Account Manager (cod KAM)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administreaza si dezvolta portofoliu de clienti
Mentine si dezvolta relatii comerciale cu clienti tip KA
Prezinta si promoveaza produsele companiei
Pregateste documentatia necesara procesului de vanzare
Negocierea contractelor comerciale
Elaboreaza planurile si obiectivele campaniei de vanzare
Coordonarea campaniei de vanzare si livrare pentru conturile alocate
Managementul promotiilor
Monitorizarea comenzilor si rezolvarea sesizarilor, retururilor, stornarilor
Identificarea si aplicarea de solutii pentru vanzare
Urmarirea derularii contractelor pentru asigurarea unui permanent schimb intre clienti si companie
Promovarea imaginii companiei in concordanta cu strategiile si politica societatii
Realizarea rapoartelor periodice privind situatia vanzarilor

CERINTE

Studii superioare, de preferat economice
Experienta in vanzari minim 3 ani
Conditie obligatorie, experienta in relatii comerciale cu IKA
Cunostinte de limba engleza
Abilitati de negociere si conciliere
Capacitate de analiza si sinteza, organizare si orientare spre rezultate, gandire flexibila
Capacitate de comunicare si de a lucra cu date limita
Personalitate integra

BENEFICII OFERITE

Dezvoltare profesionala intr-o companie tanara si dinamica
Conditii deosebite de lucru