Key Account Manager ( cod KAM)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-administreaza si dezvolta portofoliu de clienti
-mentine si dezvolta relatii comerciale cu clientii de tip KA
-prezinta si promoveaza produsele companiei
-pregateste documentatia necesara procesului de vanzare
-negocierea contractelor comerciale
-elaboreaza planurile si obiectivele campaniei de vanzare, coordoneaza campania de vanzare si livrare pentru conturile alocate
-managementul promotiilor
-monitorizarea comenzilor si rezolvarea sesizarilor, retururilor, stornarilor
-identificarea si aplicarea de solutii pentru vanzare
-urmarirea derularii contractelor pentru asigurarea unui permanent schimb intre clienti si companie
-promovarea imaginii companiei in concordanta cu strategiile si politica societatii
-realizarea rapoartelor periodice privind situatia vanzarilor

CERINTE

-studii superioare, de preferat economice
-experienta in vanzari minim 3 ani
-conditie obligatorie, experienta in relatii comerciale cu IKA
-limba engleza
-abilitati de negociere si conciliere
-capacitate de analiza si sinteza, organizare si orientare spre rezultate
-flexibilitate in gandire
-capacitate de comunicare si de a lucra cu date limita
-personalitate integra

BENEFICII OFERITE

-devoltare profesionala intr-o companie tanara si dinamica
-conditii de lucru deosebite
-remuneratie la nivel european