KEY ACCOUNT MANAGER - camere digitale foto/video

ProfiPowerSRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam, pentru unul din clientii nostri, o companie multinationala de top, producatoare de electronice, electrocasnice, produse telecom si IT hardware, o persoana care sa ocupe pozitia de Key Account Manager responsabila de gama de articole foto/video (DSC/DVC).

Principalele responsabiltati includ:
- mentinerea relatiei intre parteneri, distribuitori si companie
- gestionarea portofoliului de produse si relatia cu Key Accounts
- forecast-uri, urmarirea comenzilor si livrarilor
- intocmirea de bugete de marketing alaturi de product manager
- analiza pietei si concurentei

CERINTE

- Minimum 5 ani de experienta in domeniu;
- Cunostinte limba engleza;
- Cunoasterea f. buna a pietei in domeniu produselor foto/video
- Studii superioare

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare intr-o companie multinationala alaturi de o echipa tanara de profesionisti.
- Pachet salarial motivant si un sistem de bonusare in functie de performanta

ProfiPower este o companie de recrutare dedicata profesionistilor cu specializari in: management, resurse umane, finante, inginerie, vanzari si marketing, IT& Telecomunicatii, imobiliare si legal. Serviciile noastre includ recrutarea permanenta si temporara functie de nevoile specifice ale clientilor nostri, dar si solutii „tailor made” de recrutare interna si internationala.