KEY ACCOUNT MANAGER - BUCURESTI

WHITELAND IMPORT EXPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de atingerea obiectivelor calitative si de imagine precum si de dezvoltarea business-ului companiei pe canalul IKA la nivel national;
- Raspunde de atingerea obiectivelor volumice si valorice stabilite pe fiecare categorie si brand;
- Coordoneaza, evalueaza si monitorizeaza performantele echipei IKA din subordine;
- Analizeaza permanent piata de FMCG pe segmentul brandului gestionat;
- Rezolva si raspunde de orice problema de la punctul de vanzare arondat: stoc, preturi, concurenta, prin implicarea echipei si a sa personala.

CERINTE

- Studii superioare;
- Minimum 2 ani experienta intr-o pozitie similara, in vanzarea preparatelor din peste - reprezinta avantaj;
- Foarte bune capacitati de coordonare, organizare si motivare a echipei;
- Capacitate de asumare a responsabilitatii si de luare a deciziilor;
- Gandire analitica, buna capacitate de rezolvare de probleme;
- Personalitate puternica, incredere in sine;
- Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
- Permis de conducere si disponibilitatea de deplasare.

BENEFICII OFERITE

- cultura organizationala puternica;
- mediu de lucru profesionist;
- salariu competitiv, bonus in functie de performanta;
- posibilitatea de dezvoltare individuala prin includerea in programe de training;
- masina de serviciu;
- laptop;
- telefon.

WHITELAND IMPORT-EXPORT este una din cele mai mari companii de distributie de produse alimentare din Romania cu peste 7 500 clienti.
Suntem unici distribuitori pentru brandurile din portofoliu: Hochland, Meggle, Campina, DonGustosso.

WHITELAND este garantia calitatii produselor distribuite !!