Key Account Manager- Bucuresti

MANPOWER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower Romania recruteaza pentru clientul sau , o companie multinationala din domeniul FMGC, o persoana pentru pozitia Key Account Manager.

Persoana va avea urmatoarele responsabilitati:

¿Contacteaza si viziteaza clientii si discuta produsele companiei si serviciile oferite cu scopul de a dezvolta parteneriatul existent;
¿Viziteaza periodic clientii activi cu scopul de a mentine si dezvolta relatiile cu acestia ;
¿Urmareste conditiidaca sunt respectate conditiile de livrare, modalitate de plata, termene de livrare si de plata, frecventa vizitelor si alte servicii, respectand standardele companiei ;
¿Acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste caracteristicile produselor si conditiile de vanzare
¿Se deplaseaza in teren pentru a efectua vizite la clienti ; in urma vizitelor efectuate sau, intocmeste rapoarte
¿Stabileste si mentine relatia cu clientii ;
¿Urmareste portofoliul de vanzari / distributie si comenzi de livrare a produselor si oferite de companie ;
¿Urmareste derularea contractelor de vanzare / de distributie ;
¿Urmareste incasarea la termen a creditelor client, conform politicilor organizatiei si procedurilor de lucru interne ;
¿Intocmeste rapoartele de activitate, respectand procedurile de lucru ale departamentului; completeaza comenzi, documente fiscale de vanzare ;
¿Intocmeste orice alt raport cerut de seful direct ;
¿Colecteaza informatii de pe piata referitoare la clientii actuali, clientii potentiali, concurenta conform procedurilor de lucru ;
¿Informeaza seful ierarhic asupra situatiei clientului din teren ;
¿Se informeaza asupra caracteristicilor produselor comercializate,activitati promotionale in stransa legatutra cu clientul urmarind in permanenta cataloagele, termenele de expirare ale produselor din depozit, brosurile,
¿Indeplineste sarcinile trasate de catre seful ierarhic.

CERINTE

- Absolvent studii superioare ( profil tehnic sau economic)
- Minim 1 an pe un post similar (de preferat in activitatea de promovare si vanzare FMCG);
- Cursurile specifice domeniului vanzarilor constituie un avantaj;

Cunostinte necesare :

- Cunoasterea in profunzime a pietei specifice;
- Cunostinte privind tehnici de negociere;
- Cunostinte privind procesul de vanzare;
- Cunostinte de operare PC (procesare text, calcul tabelar, Internet);
- Cunoasterea generala a mediului de afaceri romanesc;

Abilitati si aptitudini necesare;

- Capacitatea de planificare si organizare a timpului
- Persoana orientata spre rezultate ;
- Bun negociator ;
- Abilitati de comunicare excelente, fluenta verbala ;
- Atitudine pozitiva, energica, capabil sa lucreze intr-un mediu dinamic si concurential ;
- Responsabilitate, automotivare, ambitie, siguranta si incredere in sine ;
- Initiativa ; sa stie sa obtina rapid solutii la problemelel ivite ;
- Punctualitate ;
- Rezistenta mare la stres;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.

Agentia BUCURESTI: Bd. Unirii, Nr. 20, Sector 5, Cod 040107, Bucuresti
Fax: 021/301.85.41, E-mail: bucuresti@manpower.ro

Agentia TIMISOARA: Str. Medicinei, Nr. 1B, Cod 300041, Timisoara
Fax: 0256/309.482, E-mail: timisoara@manpower.ro

Agentia BRASOV: Str. Toamnei, Nr. 9, Bl. 4, Ap. 2, Brasov
Fax: 0268.326.129 / E-mail: brasov@manpower.ro

* Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site sau pe adresele de e-mail anuntate presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.