Key Account Manager

SC TOBIMAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este responsabil pentru retele din Companie (actuale si viitoare)
Are in subordine o echipa de merchandising. Daca serviciile de merchandising sunt externalizate : raspunde de relatia cu compania furnizoare de servicii ( implementare, monitorizare, store-check etc )
Se subordoneaza National Sales Manager
Raspunde de obiectivele de vanzari si incasari ale Companiei pe conturile asignate
Necociaza conditiile comerciale pentru retele noi sau prelungirea contractelor pentru cele cu care se lucreaza deja.
Urmareste respectarea conditiilor comerciale cu clientii, agreate conform contractelor in derulare
Propune, aproba, confirma planning-ul promo ( calendarul promotional ) cu clientii si urmareste realizarea acestuia. Planning-ul promo trebuie sa tina cont de : stocuri, perioade de vanzare si nesuprapunerea aceleiasi promotii la doi sau mai multi clienti de acelasi tip.
Intretine relatia cu clientii asigurand un climat de incredere si parteneriat
Efectueaza si interpreteaza calculele de performanta in vanzari, dupa propriile criterii si ia masurile cele mai potrivite
Construieste si mentine o atmosfera de lucru optima, pozitiva in propria echipa pentru a imbunatati performantele acesteia
Propune si urmareste executia standardului de mercantizare pentru fiecare client
Coordoneza actiunile ( campaniile ) promotionale in-store
Este in directa relatie cu Managerul de Logistica, pentru realizarea la termenele stabilite a livrarilor. Propune si urmareste planning-ul de livrari
Intocmeste si prezinta un raport ( saptamanal, lunar ) asupra activitatii si indeplinirii obiectivelor sale
Monitorizeaza si analizeaza concurenta

CERINTE

Experienta pe un post similar minim 2 ani
Aptitudini de comunicare si negociere, abilitati de relationare cu clientii
Analitic, dinamic, atitudine pozitiva,ambitios /dedicat job-ului
Permis conducere categ B

Operare PC nivel mediu

Studii superioare – studiile tehnice sau economice constituie un avantaj
Buna cunoastere a mediului concurential/de afaceri in zona alocata
Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Telefon
Laptop
Masina de serviciu
Posibilitati de dezvoltare a carierei

SC TOBIMAR SRL este o companie privata cu capital integral romanesc si o cifra de afaceri de peste 10 mil. EUR. Domeniul de activitate : comert cu materiale si produse destinate instalatiilor electrice si sistemelor de iluminat. Cu o prezenta de peste 10 ani pe piata romaneasca a echipamentelor si materialelor electrice , compania si-a castigat prestigiul prin competenta si profesionalism. Viziunea companiei : TOBIMAR isi propune sa devina una din cele mai apreciate firme furnizoare de materiale si echipamente electrice de pe piata romaneasca.