Key Account Manager

COMTEC 2000 INC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretine relatia cu clientii asigurand un climat de incredere si parteneriat;
- Negociaza conditiile comerciale pentru retele noi sau prelungirea contractelor pentru cele cu care se lucreaza deja;
- Urmareste respectarea conditiilor comerciale cu clientii, agreate conform contractelor in derulare;
- Propune, aproba, confirma planning-ul promo ( calendarul promotional ) cu clientii si urmareste realizarea acestuia;
- Propune si urmareste executia standardului de mercantizare pentru fiecare client
- Coordoneza actiunile ( campaniile ) promotionale in-store;
- Pastreaza permanent legatura cu agentii zonali; monitorizeaza relaţia agentilor zonali cu clientii din portofoliu;
- Analizeaza si monitorizeaza concurenta;
- Efectueaza deplasari saptamanale în tara;
- Intocmeste si prezinta un raport ( saptamanal, lunar ) asupra activitatii si indeplinirii obiectivelor sale;
- Rezolva problemele post-sales ale clientilor;

CERINTE

- Experienta minim 3 ani pe un post similar (avantaj domeniu tehnic sau retele DIY);
- Capacitati de negociere si comunicare;
- Cunostinte de operare PC, Internet;
- Cunostinte lb.engleza comerciala;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Autoturism de serviciu, telefon mobil

COMTEC 2000 INC SRL este o companie cu capital privat, infiintata in anul 1994, avand ca activitate principala importul si distributia echipamentelor electrice de joasa tensiune, materiale pentru instalatii electrice si echipamente pasive pentru retele de calculatoare si telecomunicatii.
Din 1994 si pana in prezent activitatea companiei a cunoscut o dezvoltare ascendenta datorita extinderii si diversificarii gamelor de produse conform cu cerintele pietii romanesti, precum si datorita dezvoltarii unei puternice retele de distributie pe tot cuprinsul tarii.
Sistemul de management al calitatii implementat la COMTEC este certificat conform standardului ISO 9001:2000.
Produsele furnizate de COMTEC sunt agreate de furnizori importanti de pe piata interna (Electrica, Romtelecom).
COMTEC 2000 INC SRL este condusa de o echipa manageriala tanara si dinamica si dispune de personal calificat, impreuna facand parte dintr-un angrenaj complex care asigura companiei un ritm de dezvoltare competitiv.