Key Account Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Importator si distribuitor national de materiale promotionale personalizate, producator de articole tipografice (formularistica, role, tipizate, tipar publicitar etc.) angajeaza un Key Account Manager in Bucuresti avand urmatoarele responsabilitati:

•Formarea, dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti in zona alocata;
•Atingerea si depasirea obiectivelor de vanzari si incasari stabilite, prin acoperirea sistematica a teritoriului alocat, conform unui plan de rute zilnice;
•Cunoasterea, promovarea si comercializarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
•Negocierea, incheierea si gestionarea contractelor incheiate;
•Intocmirea rapoartelor vanzari si incasari (zilnice, saptamanale, lunare sau la cerere);

CERINTE

Cerinte obligatorii:
•Minim 3 ani de experienta intr-un post de agent de vanzari (de preferinta in industria de publicitate/produse tipografice);
•Disponibilitate pentru un post cu activitate preponderent de teren
•Foarte bune cunostinte de operare in Microsoft Office (Word, Excel) si Internet;
•Permis de conducere Cat.B fara antecedente, minim 2 ani experienta;
•Cunostinte de limba engleza scris si vorbit;
•Abilitati de comunicare, negociere, usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale;
•Abilitati de organizare, analiza si planificare;
•Persoana entuziasta, perseverenta si persuasiva;
•Capacitate de asimilare rapida a informatiilor noi;
•Flexibilitate si rezistenta la stres;
•Proactivitate si orientare pe rezultate;
•Corectitudine, punctualitate;

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
•Posibilitatea dezvoltarii carierei profesionale;
•Training in cadrul firmei;
•Salariu fix;
•Comision foarte motivant in functie de vanzari;
•Bonus de performanta;
•masina de serviciu (full time);
•laptop;
•telefon mobil;
•Program de lucru: Luni - Vineri, 9:00 - 18:00 (1 ora pauza de masa);