Key Account Manager

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei si identificarea oportunitatilor de afaceri in domeniul IT&C
- Contactarea potentialilor clienti si identificarea nevoilor acestora
- Oferirea celor mai eficiente solutii de business management
- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu clientii tip key account
- Negocierea conditiilor contractuale si urmarirea derularii contractelor
- Urmarirea sursele de informare privind organizarea de licitatii si selecterea oportunitatilor de interes pentru companie.

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice
- Experienta minimum 3-5 ani in vanzari ¿ domeniul IT&C
- Experienta releventa in managementul relatiilor cu clientii
- Limba engleza - nivel avansat
- Abilitati dezvoltate de comunicare, negociere si interrelationare
- Capacitate de analiza si sinteza, gandire strategica, initiativa.

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare in functie de realizari
- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.