Key Account Manager

WOODCOTE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul selectat va fi responsabil de construirea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti activi si profitabili, din piata materialelor pentru constructii (distribuitori)in zona pe care o acopera astfel:
Bacau - Moldova
Bucuresti - zona de sud est
Bucuresti - zona de sud vest
Craiova - jud Dolj si Oltenia

- Dezvolta, gestioneaza si manageriaza toti clientii cheie (activi in baza de date sau potentiali) din zona pe care o administreaza;
- Realizeaza obiectivele de vanzari setate din zona repartizata;
- Participa la elaborarea planului de dezvoltare a pietei, estimarea vanzarilor si planurilor de actiune pentru atingerea obiectivelor stabilite de companie pe zona pe care este responsabil;
- Negociaza cu clientii de tip Key Account la nivel Local.

CERINTE

- 1-3 ani experienta in domeniul Key Account sales management;
-Excelent negociator, trebuie sa aiba atitudinea “to sell”;
- Optimist si orientat continuu pe target;
- Serf-starter si autonom;
- Cunostiinte foarte bune despre piata ;
- Studii superioare/medii.
- Operare PC: MS Office
- Domiciliul stabil in zona pe care o va acoperire

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale in cadrul unei companii de renume
- Pachet salarial atractiv (salariu fix+bonus de performanta)

Woodcote Romania este o companie care activeaza din anul 1999 pe piata materialelor pentru constructii: amenajari interioare, acoperisuri usoare, izolatii si sisteme pentru fatada. Incepand cu octombrie 2006 Woodcote Romania face parte din grupul Wolseley Plc. (www.wolseley.com) numarul unu mondial in distributia de sisteme sanitare si de incalzire si un furnizor important de materiale de constructii si servicii de profil