Key Account Manager

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cunoscuta firma care furnizeaza servicii de telecomunicatii, cautam o persoana profesionista si orientata catre rezultate pentru postul

Responsabilitati

- Actioneaza in sensul cresterii bazei proprii de clienti si a volumului de trafic realizat de acestia
- Urmareste atingerea obiectivului minimde vanzare stabilit de catre companie
- Urmareste retentia clientilor existenti si gasirea de noi potentiali clineti
- Intocmeste rapoarte de vanzare
- Realizeaza prezentari in fata clientilor privind beneficiile utlilizarii serviciilor
- Identifica nevoile exacte ale clientilor pentru a oferi serviciul cel mai bine adaptat cerintelor acestora
- Stabileste datele de livrare a serviciilor
- Pregateste si semneaza contractele cu clientii
- Relationeaza cu clientii dupa vanzare pentru a identifica eventualele probleme si ofera suport permanenet la cererile acestora
- Colaboreaza cu celalate departamente ale firmei pentru a oferi solutii eficiente la solicitarile clientilor

CERINTE

- Studii superioare, experienta de 1-2 ani in vanzari servicii

- Munca in echipa, orientarea catre client

- Inovatie, integritate

- Rezolvarea problemelor, dorinta de a invata

- Orientare catre obtinerea rezultatelor

- Abilitati de relationare si comunicare

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv.

Toate aplicatiile sunt strict confidentiale.

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.