KEY ACCOUNT MANAGER

SC EXPERT SERVICE IT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementarea strategiilor de vanzari si marketing specifice companiei, prin respectarea porcedurilor de lucru interne
- Promovarea produselor si solutiilor aflate in portofoliul firmei Expert Service IT
- Managementul conturilor alocate si cresterea volumului de vanzari/profit in aceste conturi
- Cresterea portofoliului de clienti( aducerea de clienti noi)
- Crearea si dezvoltarea de proiecte si solutii noi pentru clienti

CERINTE

- Experienta in vanzari de solutii IT de minim 3 ani
- Abilitati de comunicare;exprimare usoara,clara, concisa si coerenta
- Abilitati de finalizare a proiectelor
- Referinte din piata IT
- Portofoliu propriu de clienti
- Cunostinte solide ale pietii IT(potentiali clienti si furnizori)
- Cunostinte despre produsele si solutiile IT din piata
- Spirit de echipa
- Creativitate, initiativa, spontaneitate, capacitate de analiza si sinteza
- Capacitate de a lucra cu termene limita
- Orientare catre rezultate
- Tinuta si aspect profesionale, impecabile
- Studii superioare
- Cunostinte de limba engleza, nivel avansat
- Carnet de conducere, categoria B

BENEFICII OFERITE

- Pachet complex( parte fixa, parte variabila, tichete masa, abonament servicii medicale)
- Autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil
- Bonusuri si premii in functie de rezultate
- Cursuri de specialitate si traininguri
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa tanara si dinamica

Integrator de solutii si tehnologie IT cu reprezentare la nivel national