KEY ACCOUNT MANAGER

DISTRIGAZ SUD S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Dezvoltarea portofoliului de clienti in sectorul de piata al marilor consumatori si cresterea cotei de piata a companiei.

- Vanzarea directa catre marii consumatori pe teritoriul tarii (din segmentul si regiunea de responsabilitate) incluzand prezentari servicii si oferte, participarea la licitatii si prezentari publice
- Negocierea contractelor cu marii consumatori, mentinerea si imbunatatirea relatiilor cu clientii din portofoliu
- Prezentarea periodica a rapoartelor de activitate

CERINTE

Competente
- Abilitati de comunicare
- Orientare spre client
- Planificare si organizare
- Initiativa
- Spirit de echipa

Alte cerinte:
- Studii superioare economice/ tehnice
- Preferabil, cunostinte despre piata gazelor naturale
- Disponibilitate privind deplasarile frecvente pe teritoriul tarii
- Carnet de conducere categoria B
- Limba engleza scris/ vorbit
- Disponibilitate de lucru cu program prelungit

BENEFICII OFERITE

- Autoturism de serviciu, telefon mobil, computer personal, training.
- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
- Lucru intr-o echipa dinamica

DISTRIGAZ SUD S.A., filiala a grupului Gaz de France, lider pe piata distributiei si comercializarii gazelor naturale