KEY ACCOUNT MANAGER

Christopher Martin International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- stabilirea / mentinerea de relatii stranse cu beneficiarii, identificarea oportunitatilor de afaceri
- identificarea si contactarea clientilor potentiali
- propunerea si / sau coordonarea elaborarii solutiei tehnice pentru oferta
- elaborarea business-planului pentru oferta si ulterior contract
- negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract
- cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi domenii de interes si promovarea acestora

CERINTE

- experienta profesionala - minim 3 ani in vanzari; constituie un avantaj experienta in domeniul vanzarii de solutii IT (software, hardware, securitate);
- studii superioare tehnice - excelente abilitati de comunicare si interrelationare;
- abilitati de negociere si persuasiune;
- persoana foarte organizata, capabila sa isi stabileasca si sa lucreze dupa prioritati;
- capacitate de asimilare si procesare a informatiilor; foarte rapid si capacitate de adaptare la schimbari si situatii speciale;

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- Salariu motivant

Christopher Martin International recruteaza pentru clientul sau key account manager