Key Account Manager

VIRTUAL CARDS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de noi colegi, in special cu abilități de comunicare si negociere.

Avem doua posturi deschise in departamentul de vanzari pentru aplicația de mobil VirtualCards (Aplicatia nr.1 din Romania in secțiunea de shopping).

Dacă te decizi sa ni te alături vom face împreuna următoarele:

-Aprofundăm conceptele marketingului digital și al vânzării consultative, în special cele asociate aplicațiilor de mobil;
-Urmărim concurența și monitorizăm piața de retail, atât din Romania cât și din afara ei;
-Contactăm clienți noi cu scopul susținerii de prezentări memorabile;
-Construim soluții personalizate pentru fiecare dintre aceștia;
-Negociem cu dibăcieoferta si clauzele contractuale;
-Semnăm contractul;
-Încasezi comisionul;

După care:
-Gestionăm portofoliul de clienți (documente, campanii, etc.);
-Urmărim incasările;
-Îi vizităm o data pe trimestru ca să nu ne uite.

CERINTE

Pentru că cine se aseamănă se adună, ne dorim să ai:
-Studii superioare finalizate;
-Plăcere,să lucrezi cu oameni lipsiți de inhibiții si plini de energie;
-Motivație, să câștigi toți banii din lume;
-Experiență în vânzări de cel puțin 2 ani;
-Abilitatea de a descoperi nevoile clienților si găsi rapid cea mai buna soluție;
-Coerență în exprimarea verbală si scrisă.

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:

- Bonusuri pentru performanta in vanzari;
- Beneficiile extrasalariale: prime si cadouri de sarbatori, evenimente si cadouri pentru copii;
- Mediu de lucru prietenos, colegi isteti, talentati si veseli
- Masaj de doua ori pe saptamana
- Sala de fitness
- Teambuilding-uri periodice
- Oportunitati de dezvoltare profesionala.

VirtualCards este o aplicaţie pentru telefonul mobil care stochează la un loc toate cardurile de fidelitate. Fără a mai avea nevoie de portofelul plin de carduri, utilizatorii VirtualCards merg la cumpărături cu telefonul mobil. Din dorinţa de a beneficia de reducerile din magazinele lor preferate, într-un mod simplu şi elegant, ei folosesc VirtualCards, aplicaţia unde au la un loc cardurile de loialitate. Persoana de la casă scanează sau introduce manual codul de client de pe cardul din telefon.