KEY ACCOUNT MANAGER

SKILL TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pietei si identificarea noilor oportunitati de dezvoltare;
- contactarea prospectilor si prezentarea serviciilor companiei;
- intocmirea ofertelor;
- urmarirea derularii contractelor;
- gestionarea portofoliului de clienti aloca¿i;
- promovarea gamei de produse si servicii a firmei;
- preluarea comenzilor de la clienti (fax, email, telefon) si urmarirea procesarii acestora de la lansare pina la livrarea catre client
- urmarirea incasarilor, scadentelor, recuperarea debitelor
- actualizarea bazei de date cu informa¿ii legate de clien¿i, facturi, comenzi
- raportari referitoare la vanzari, clienti, marje, situatie debitori.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta pe vanzari (key account) cel putin 1 an;
- operare PC la nivel avansat (Word, Excel, OOutlook);
- cunosterea limbii engleze; limba franceza constituie un avantaj;
- carnet de conducere categoria B;
- persoana cu initiativa si perseverenta;
- reale abilitati de comunicare si organizare; orientare catre dezvoltarea si mentinerea de relatii constructive cu clientii.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist;
- pachet salarial motivant;
- automobil, laptop, telefon serviciu;
- bonusuri in functie de realizari.

SKILL TRAINING este o agentie de Resurse Umane care ofera solutii complete de personal. Serviciile firmei sunt concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor: recrutare, selectie, head-hunting, evaluare si testare psihologica, administrare de personal, training, leasing de personal, consultanta.

Identificam si recrutam profesionisti, testam calitatile, evaluam nivelul de experienta, propunem si dezvoltam sisteme de pregatire profesionala si motivationala, analizam echipa companiei client si dezvoltam actiuni stimulative la nivel organizational, oferim consultanta in domeniul Resurselor Umane.

Stabilim relatii de afaceri pe termen lung cu clientii nostri prin faptul ca ii intelegem valorile, scopul si mediul de afaceri.

www.SkillTraining.ro