KEY ACCOUNT MANAGER

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cunoscuta firma care furnizeaza servicii de telecomunicatii, cautam o persoana profesionista si orinentata catre rezultate pentru postul

Key Account Manager

Responsabilitati

• Actioneaza in sensul cresterii bazei proprii de clienti si a volumului de trafic realizat de acestia
• Urmareste atingerea obiectivului minim de vanzare stabilit de catre companie
• Urmareste retentia clientilor existenti si gasirea de noi potentiali clienti
• Intocmeste rapoarte de vanzare
• Realizeaza prezentari in fata clientilor privind beneficiile utlilizarii serviciilor
• Identifica nevoile exacte ale clientilor pentru a oferi serviciul cel mai bine adaptat cerintelor acestora
• Stabileste datele de livrare a serviciilor
• Pregateste si semneaza contractele cu clientii
• Relationeaza cu clientii dupa vanzare pentru a identifica eventualele probleme si ofera suport permanent la cererile acestora
• Colaboreaza cu celalate departamente ale firmei pentru a oferi solutii eficiente la solicitarile clientilor
• Participa activ la sedintele de vanzari organizate la nivel de companie

CERINTE

- Studii superioare, E
- Experienta de 1-2 ani in vanzari servicii sau tineri fara experienta dornici sa invete
- Munca in echipa, orientarea catre client
- Inovatie, integritate
- Rezolvarea problemelor, dorinta de a invata
- Orientare catre obtinerea rezultatelor
- Abilitati de relationare si comunicare

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv.

DESCRIEREA FIRMEI

HR Consulting & Recruitment