KEY ACCOUNT MANAGER

DACRIS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizeaza mediul de afaceri: competitie, clienti potentiali, tendinte piata, oportunitati pe piata, factori de influenta
- elaboreaza si implementeaza strategia de vanzari a companiei in ceea ce priveste vanzarile catre clientii de tip Key Account
- propune strategii de marketing
- culege/transmite informatii clientilor
- stabileste si intretine relatia cu clientii
- negociaza si incheie contracte
- urmareste derularea contractelor
- asigura rezolvarea situatiilor neprevazute
- promoveaza imaginea companiei
- gestioneaza bugetul aprobat pentru activitatea proprie
- coopereaza cu agentii de vanzari si celelalte functiuni si departamente ale companiei
- realizeaza rapoarte

CERINTE

- experienta minimum 5 ani in vanzari si minimum 3 ani intr-o pozitie similara
- studii superioare finalizate
- cunostinte de limba engleza
- cunostinte de operare PC
- abilitati de comunicare, prezentare, negociere si vanzare
- prezenta agreabila

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv si dezvoltarea unei cariere

Grup de firme infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. In numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national.

Grupul DACRIS e prezent pe piata produselor de papetarie si birotica de mai bine de 10 ani. Distribuim produsele importate de la prestigiosi producatori si furnizori, precum si produsele noastre tipografice in toata tara.